Úvod &gt: Aktuality &gt: Hrudní implantát na míru se skenerem Artec a softwarem Geomagic Freeform

Hrudní implantát na míru se skenerem Artec a softwarem Geomagic Freeform

4. března 2019

Rychlý technologický pokrok v oblasti zdravotní péče se ukázal jako stěžejní v rozvoji personalizovaných lékařských řešení. To, co se zdálo ještě před pár lety nemožné, se stalo skutečností v dnešním světě špičkových technologií

Veřejné i soukromé zdravotnické zařízení používají inovativní technologie jako je 3D skenování k diagnostice a léčbě svých pacientů a také vytvářejí zdravotnické pomůcky na míru, které výrazně zvyšují jejich kvalitu života.

Anatomik Modeling je společnost, která má zkušenosti s navrhováním a vývojem 3D zakázkových implantátů. Posláním firmy je poskytovat individuální 3D perfektně pasující pacientovi a které jsou vhodné pro invazivní léčbu patologických stavů, jako jsou vrozené hrudní deformity a anomálie růstu hrudní stěny.

Benjamin a jeho tým profesionálů používají řešení ve formě skeneru Artec 3D společně se softwarem Geomagic Freeform, kterým navrhuje bezchybně přizpůsobené implantáty hrudníku. Aktuální pracovní postup je následující: Před operací se pacient podrobuje několika skenováním, aby se získala požadovaná data o deformitě. 3D skenery se používají k zachycení informací o hrudi pacienta na vnější straně, zatím co CT přináší informace o vnitřní struktuře pacientova hrudníku.

"Free Form se používá k navrhování zdravotnických implantátů, které bezvadně odpovídají anatomii pacienta. Jedná se o dokonalý software, protože všechny naše implantáty mají organický tvar. Ušetří nám spoustu času potřebného k návrhu." říká Benjamin Moreno.

Jakmile je návrh dokončen, prototyp se vyrobí pomocí CNC obrábění. Prototyp se potom zaformuje a odlije lékařským silikonem. Tato metoda je používána, protože zatím nejsou k dispozici žádné technologie 3D tisku, které by byly schopny tisknout lékařské silikonové elastomery.

 
 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím