11. srpna 2015
Už jste viděli poslední díl Terminátora (Terminator Genisys)? V tomto díle je možné zhlédnout filmové efekty vytvořené právě díky 3D skeneru od společnosti Artec! Podívejte se na video, které vás nechá nahlédnout do zákulisí tohoto filmu.
Po Avatarovi, Avengerech a novém Jurském parku, se velmi talentovaná skupina Legacy Effects zapojila do tvorby efektů nového Terminátora Genisys. Na videu (níže) se můžete podívat na to, jak probíhaly přípravy speciálních masek terminátora nebo jak se tvořila jeho mladší verze z roku 1984. Hned na začátku videa je pečlivě skenována hlava Arnolda Schwarzeneggera 3D skenerem Artec MH, což je předchůdce 3D skeneru Artec Eva, a je vyráběn i „staromódní“ odlitek jeho hlavy.
Scott Patton, vedoucí designer, vysvětluje, proč zvolili zrovna tento postup: „Zkombinovali jsme 3D skeny a odlitek Arnoldovy hlavy, protože obě varianty pro nás byly důležitým zdrojem dat. Jak z 3D skenů, tak i z odlitku jsme vytvořili v softwaru Zbrush 3D model Arnoldovy hlavy. Jakmile byl model hlavy hotov, vložili jsme do něj lebku a začali vyřezávat jednotlivé části, abychom z něj potom vytvořili, co nejrealističtější masku. Podobným způsobem byl vyroben i původní model v přechozích dílech. Avšak na rozdíl od původního modelu, kdy byla maska tvořena pomocí předlohy z hlíny a dláta, je maska v posledním dílu založena pouze na předloze 3D modelu.“
Výsledkem 3D modelování byl hybridní make-up, kde obnažené části lebky dokonale splývaly s pokožkou Terminátora. Na rozdíl od předchozích dílů mohli filmaři Arnolda natáčet ze všech úhlů a nemuseli se strachovat, že přechody mezi maskou a kůži budou znatelné.
Chcete být informováni o novinkách ve 3D skenování? Sledujte nás na Facebooku a již vám nic neunikne.
Žralok předlohou pro 3D skenování
Kdo
by si pomyslel, že se žralok může stát modelem? A přece se tak v
Austrálii stalo. Připravili jsme pro vás další ukázku pozoruhodného 3D
skenování.
Napoleonova socha aneb skenování velkých objektů
Lidé se často ptají: „Jak se skenují velké objekty? Jak je náročné následné zpracování 3D modelu?“. Tento článek vám objasní celý proces na příkladu 3D skenování několikametrové sochy Napoleona za použití 3D skeneru Artec Eva a nového Artec Studia 10.
3D skenery ve filmu
Zajímalo
vás někdy, jak je možné, že věci ve filmech vybuchují, přeměňují se,
tříští se a lidé dělají nemožné kaskadérské kousky?
Originální článek najdete na stránkách Artec 3D scanners.