Úvod &gt: Aktuality &gt: 3D skener RangeVision PRO jako nový pomocník Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR

3D skener RangeVision PRO jako nový pomocník Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR

26. září 2018

Je nám velkým potěšením, že řady našich zákazníků rozšířil i věhlasný Fyzikální ústav Akademie věd ČR, který si pořídil 3D skener RangeVision PRO 5M. Jaké je zde jeho využití?

Skener je na FZÚ využíván pro realizaci reverzního inženýrství při vývoji pokročilých průmyslových aplikací, zejména pak pro podporu technologie Laser shock processing, která je moderní náhradou kuličkování. Metoda vnáší zbytková napětí do povrchu součásti, a to i do velkých hloubek, čímž dokáže prodloužit její životnost. Jedna z hlavních výhod metody je možnost přesného cílení na namáhanou plochu součásti. A právě zde nachází uplatnění 3D skener RangeVision, který vytváří model reálné součásti bez nutnosti měření nebo existence výkresu. S tímto modelem lze dále pracovat a navrhnout vhodné dráhy laseru. S vnášením zbytkových napětí je spojena i deformace součásti, skener tedy slouží i jako zpětná vazba po aplikaci technologie, kde je kontrolováno místo a míra deformace.

Pevně věříme, že v FZÚ budou se skenerem maximálně spokojeni a přejeme jim mnoho úspěchů!

Tým Skenování ve 3D

 
 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím