Úvod &gt: Skenování postavy

3D skenování lidské postavy

S rozvojem 3D technologií v odvětvích průmyslu, jako je zábavní, filmový a herní, jsou na 3D skenery kladeny čím dál větší nároky. Jedním z nejnáročnějších je skenování celé lidské postavy, v současné době využívané hlavně při vývoji her a v moderních, trikových filmech a 3D grafice (CGI). Při těchto úkolech se skenery a jejich software musí vypořádat se specifickými vlastnostmi lidského těla, stejně jako s jeho velkou plochou a tím spojeným časem nutným k jejímu naskenování.

Naskenování lidského těla bylo dříve díky svým vitálním funkcím, jako je dýchání, tlukot srdce nebo přirozený mírný pohyb svalů, pro 3D skenery nezvladatelným úkolem. S vývojem technologií pro 3D skenování však byly tyto překážky překonány a v současné době skenování může probíhat dvěma způsoby.

Skenování lidské postavy lze provádět pomocí 3D skeneru Artec nebo modulárního systému Mephisto

První cestou je skenování v reálném čase, kdy jsou jednotlivé skeny pořizovány ve velmi krátkém čase (v řádu několika skenů za sekundu) a následný pohyb je kompenzován jejich správným zarovnáním za pomocí algoritmů, jako je to možné v případě skenerů Artec. Druhou možností je použití skenovací sestavy skládající se ze dvou až osmi propojených 3D skenerů, která skenuje celou postavu najednou a v krátkém čase.

Artec Eva

Výhodou skenování s 3D skenerem Artec Eva je jeho mobilita, díky které lze skenovat přímo u zákazníka, nebo například v obchodním centru. Příprava skeneru zabere pouze několik minut. Model postavy má dobrou geometrii a texturu. Samotné skenování zabere zhruba pět minut, následná úprava dat trvá přibližně půl hodiny. Tato metoda je vhodná například pro 3D tisk na kvalitních tiskárnách, vývoj her nebo pro filmový průmysl. Významné pole působnosti má také v ortopedii, protetice a designu jako pomocník při řešení ergonomie tvarů.

Skenování lidské postavy lze provádět pomocí 3D skeneru Artec nebo modulárního systému Mephisto

Artec Studio a Primesense senzor

Kombinace softwaru Artec Studio se senzorem od firmy Primesense, jako je například Xbox Kinect nebo Asus Xtion, je vstupem do světa 3D skenování, který umožňuje 3D sken lidské postavy. Toto řešení je vhodné pro seznámení s 3D skenováním, nebo pro skenování, při kterém není kladen důraz na dobrou kvalitu geometrie, například pro tisk na základních FMD tiskárnách. Skenování zabere několik minut a zpracování dat přibližně čtvrt hodiny.

Skenování lidské postavy lze provádět pomocí 3D skeneru Artec nebo modulárního systému Mephisto

Chcete se dozvědět více o 3D skenování lidské postavy? Kontaktujte nás.

Chcete být informováni o novinkách ve 3D skenování? Sledujte nás na Facebooku a již vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

3D skener Artec Eva digitalizuje postavy pro seriál Sleepy Hollow
Schopnosti 3D skeneru Artec Eva byly prověřeny při snímání komplikovaného kostýmu démona pro epizodu seriálu Sleepy Hollow. Jak si s tímto zadáním poradil?

Video: Jak naskenovat lidskou postavu pomocí 3D skeneru Artec Eva
Potřebujete naskenovat tělo člověka a nejste si jistí, jak to správně udělat? Podívejte se na tento jednoduchý návod, díky kterému bude snímání hračka. 

3D skenery si „zahrály“ v Terminátorovi
Viděli jste film Terminator Genisys? Je v něm možné zhlédnout filmové efekty vytvořené právě díky 3D skeneru od společnosti Artec! Podívejte se na video, které vás nechá nahlédnout do zákulisí tohoto filmu.

Interaktivní 3D model lidského těla
Chcete vědět, jak může vypadat 3D model celého člověka? Podívejte se na tuto ukázku vytvořenou 3D skenerem Artec Eva a pohodlně si ji stáhněte do svého počítače. 

 
 
 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
 
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím